KONTAKTA OSS

Skolan är belägen i ett nytt bostadsområde i närheten av Gustavsbergs hamn. Hit tar du dig smidigt med buss 474 från Slussen på mindre än 25 minuter. Stig av på hållplats Farstadal.

LEDNING OCH ADMINISTRATION

Malin Wincrantz

Rektor

Tel: 08-400 289 28
Mobil: 073-522 74 28
malin.wincrantz@vtg.nu

Christian Embring

Biträdande rektor

Tel: 08-400 289 92
Mobil: 073-522 74 92
christian.embring@vtg.nu

Rebecka Wintzell

Skolintendent

Tel: 08-400 289 80
Mobil: 073-522 74 80
rebecka.wintzell@vtg.nu

Fredrik Holmberg

Skyddsombud

Mobil: 070-666 22 22
fredrik.holmberg@vtg.nu

ELEVHÄLSA

Pia Borg

Specialpedagog

Tel: 08-400 289 81
Mobil: 073-522 74 81
pia.borg@vtg.nu

Johan Smedå

Kurator och lärare

Mobil: 073-522 74 93
johan.smeda@vtg.nu

Monica Lindberg

Studie- och yrkesvägledare

Mobil: 070-241 21 04
monica@syvmonica.se

Firouzeh Liden

Skolsköterska

Skolläkare

Kontaktas via skolsköterska


John Kaneko

Psykolog

Kontakta skolsköterska för tid


LÄRARE OCH ÖVRIG PERSONAL

Annelie Strindh

Elevassistent & resurslärare

Mentor: BA22
Mobil: 073-522 74 67
annelie.strindh@vtg.nu

Christian Embring

Förstelärare SAM/HI/REL

Mobil: 073-522 74 92
christian.embring@vtg.nu

Conny Strigér

Lärare VVS

Mentor: VF21
Mobil: 073-522 74 63
conny.striger@vtg.nu

Daniel Junehag

Lärare VVS

Mentor: VF22, VF23
Mobil: 073-522 74 56
daniel.junehag@vtg.nu

Emma Millerfelt

Lärare SV/HI

Mobil: 072-401 45 28
emma.millerfelt@vtg.nu

Fiona Andersson

Lärare ENG

Mentor: BA21, BA23
Mobil: 073-522 74 10
fiona.andersson@vtg.nu

Fredrik Holmberg

Lärare El

Mentor: EE21
Mobil: 070-666 22 22
fredrik.holmberg@vtg.nu

Gabriella Nordvall

Lärare IDR/ENG

Mentor: EE23
Mobil: 072-401 45 13
gabriella.nordvall@vtg.nu

Göran Carlsson

Lärare Bygg

Mobil: 073-522 74 62
goran.carlsson@vtg.nu

Hasse Vikström

Lärare Fordon

Mentor: FT23
Mobil: 073-522 74 55
hasse.vikstrom@vtg.nu

Johan Smedå

Förstelärare SAM/HI/REL

Mobil: 073-522 74 93
johan.smeda@vtg.nu

Johnny Michel Akl

Lärare El/TE/MA

Mobil: 072-401 45 22
johnny.michel.akl@vtg.nu

Jörgen Stuhr

Lärare El

Mentor: EE22
Mobil: 073-522 74 66
jorgen.stuhr@vtg.nu

Kanya Piboon

Lärare NAK/KEM

Mats Fredmark

Lärare MA

Mentor: TE21, TE22, TE23
Mobil: 073-320 58 52
mats.fredmark@vtg.nu

Stefan Pedersen

Lärare Fordon

Mentor: FT22
Mobil: 072-401 45 29
stefan.pedersen@vtg.nu

Thomas Hedlund Leijon

Lärare Teknik

Mentor: TE21, TE22, TE23
Mobil: 073-522 74 84
thomas.hedlund.leijon@vtg.nu

Willy Blomqvist

Lärare VVS

Mentor: TE21, TE22, TE23
Mobil: 073-522 74 88
willy.blomqvist@vtg.nu

Elena Tudos

Skolbespisning

Rulla till toppen