KOntakta oss

VTG ligger i fräscha lokaler i Gustavsberg. Nedan hittar du kontaktinformation och karta. Välkommen!

Tel: 08-400 289 80

Besöksadress:

Skolan är belägen i ett nytt bostadsområde i närheten av Gustavsbergs hamn. Hit tar du dig smidigt med buss 474 från Slussen på mindre än 25 minuter. Stig av på hållplats Farstadal.

Personal

Administration

Rektor

Anwar Jamil
Tel: 08-400 289 64
Mobil: 073-522 74 64
E-post: anwar.jamil@vtg.nu

Biträdande rektor

Malin Wincrantz
Tel: 08-400 289 28
Mobil: 073-522 74 28
E-post: malin.wincrantz@vtg.nu

Administratör

Maria Jannering
Tel: 08-400 289 59
Mobil:073-522 74 59
E-post: maria.jannering@vtg.nu

APL-samordnare

Tina Hagberg
Mentor: TE19
Mobil: 073-522 74 09
E-post: christina.hagberg@vtg.nu

IT-ansvarig

Christian Embring
Mobil: 073-522 74 92
E-post: christian.embring@vtg.nu

Skyddsombud​

Fredrik Holmberg
Mobil: 070-666 22 22
E-post: fredrik.holmberg@vtg.nu

Elevhälsan

Specialpedagog

Pia Borg
Mentor: IM20
Tel: 08-400 289 81
E-post: pia.borg@vtg.nu

Skolsköterska

Manna Hagos
Tel: 
E-post:

SYV

Marie Lampa
Tel: 08-400 289 83
Mobil: 073-522 74 83
E-post: marie.lampa@vtg.nu

Kurator

Isabel Lindgren
Tel: 08-400 289 69
E-post: isabel.lindgren@vtg.nu

Psykolog

John Kaneko
Kontakta skolsköterskan för tid.


Skolläkare

Margareta Twarda
Tel: 
E-post: 

Lärare

Gymnasielärare VVS

Willy Blomqvist
Mentor: VF20
Mobil: 073-522 74 88
E-post: willy.blomqvist@vtg.nu

Gymnasielärare BYGG

Göran Carlsson
Mentor: BA19
Mobil: 073-522 74 62
E-post: goran.carlsson@vtg.nu

Gymnasielärare Matematik​

Bert-Inge Dahlin
Mentor: IM20
Mobil: 073-522 74 94
E-post: bert-inge.dahlin@vtg.nu

Förstelärare SAM/HI/REL

Christian Embring
Mentor: FT19
Mobil: 073-522 74 92
E-post: christian.embring@vtg.nu

Gymnasielärare Engelska/Idrott

Mathias Ersson
Mentor: TE20
E-post: mathias.ersson@vtg.nu

Gymnasielärare Matematik

Mats Fredmark
Mobil: 073-320 58 52
E-post: mats.fredmark@vtg.nu

Förstelärare Svenska

Ingrid Gunnars
Mentor: IM21
Mobil: 073-522 74 27
E-post: ingrid.gunnars@vtg.nu

Gymnasielärare Teknik

Thomas Hedlund Leijon
Mentor: TE20/TE21
Mobil: 073-522 74 84
E-post: thomas.hedlund.leijon@vtg.nu

Gymnasielärare El

Fredrik Holmberg
Mentor: EE19
Mobil: 070-666 22 22
E-post: fredrik.holmberg@vtg.nu

Gymnasielärare Datorteknik

Kamil Kaneskan
Mentor: EE21
E-post: kamil.kaneskan@vtg.nu

Gymnasielärare Svenska

Jessica Mattson
Mentor: IM19
Mobil: 073-522 74 38
E-post: jessica.mattsson@vtg.nu

Gymnasielärare Engelska/Idrott

Gabriella Nordvall
Mentor: BA21
Mobil: 073-522 74 10
E-post: gabriella.nordvall@vtg.nu

Gymnasielärare NAK/KEM

Kanyapatch Piboon
Mobil: 070-401 90 29
E-post: kanyapatch.piboon@vtg.nu

Förstelärare SAM/HI/REL

Johan Smedå
Mentor: VF19
Mobil: 073-522 74 93
E-post: johan.smeda@vtg.nu

Gymnasielärare Måleri

Thomas Schmidt
Mentor: BA20
Mobil: 073-522 74 89
E-post: thomas.schmidt@vtg.nu

Gymnasielärare VVS

Conny Strigér
Mentor: VF21
Mobil: 073-522 74 63
E-post: conny.striger@vtg.nu

Gymnasielärare El

Jörgen Stuhr
Mentor: EE20
Mobil: 073-522 74 66
E-post: jorgen.stuhr@vtg.nu

Gymnasielärare Svenska

Karin Udd
Mentor: IM21
Mobil: 073-522 74 56
E-post: karin.udd@vtg.nu

Gymnasielärare Fordon

Hasse Vikström
Mentor: FT20
Mobil: 073-522 74 55
E-post: hasse.vikstrom@vtg.nu

Gymnasielärare Engelska

Johan Wrangö
E-post: johan.wrango@vtg.nu


Gymnasielärare Fordon

Torbjörn Åström
Mentor: FT21
Mobil: 073-522 74 68
E-post: torbjorn.astrom@vtg.nu

APL-samordnare

Tina Hagberg
Mentor: TE19
Mobil: 073-522 74 09
E-post: christina.hagberg@vtg.nu

Elevassistent/Resurslärare

Annelie Strindh
Mentor: IM19
Mobil: 073-522 74 67
E-post: annelie.strindh@vtg.nu

Skolbespisning

Elena Tudos
E-post: elena.tudos@vtg.nu


Gymnasielärare Engelska/Idrott

Eveline Kjetselberg
Föräldraledig tom VT 2022
Mentor: TE20
E-post: eveline.kjetselberg@vtg.nu

Scroll to Top